6 lutego 2012

Coś więcej niż muzyka GrubSona

www.suplement.us.edu.pl, luty 2012

– Chciałbym, żeby każdy był sobą i nie zmieniał ludzi, dopóki siebie nie pozna i w jakiś sposób nie zmieni. Życzę każdemu, żeby kochał to, co robi i żeby robił to, co kocha, bo wtedy człowiek się spełnia – mówił GrubSon dla serwisu PIK. 4 lutego wystąpił w Zabrzu.


GrubSon w CK Wiatrak

Fot. KM

Pochodzący z Rybnika Tomasz Iwańca w swojej twórczości łączy rap i reggae. Muzyką zajął się w 1997 roku. Piosenki nagrywał wtedy w piwnicy wraz z grupą Po-3na Różnica. Swój pierwszy solowy materiał „N.O.C.” wydał własnym sumptem na przełomie 2003 i 2004 roku. W 2009 roku ukazała się jego pierwsza płyta „O.R.S.”. Dwa lata później w sklepach pojawiło się drugie solowe wydawnictwo GrubSona, dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”. Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Abradab (dawniej Kaliber 44) i Rahim (dawniej Paktofonika). Krążek został wyróżniony platynową płytą.

– Hip hop to coś więcej niż odłam muzyczny, to cała kultura, styl życia, taniec, graffiti – mówił w wywiadzie dla serwisu Rybnik.com.pl. W teledysku do pochodzącej z jego ostatniej płyty piosenki „O.P.D.K.” wykorzystane zostały prace grafficiarzy z 0700 team (Franka Myszy, Szwedzkiego i Danuty Kuny).

Koncert w zabrzańskim CK Wiatrak miał odbyć się 3 grudnia. Z powodu choroby wykonawcy występ został przełożony, za co Iwańca przepraszał ze sceny. Za gramofonami towarzyszył mu DJ BRK. Publiczność usłyszała m.in. piosenki „Na szczycie”, „Nowa fala”, „Spiesz się powoli” i „Słowiańskie korzenie”. – W życiu liczą się trzy rzeczy – mówił GrubSon przed wykonaniem „Naprawimy to” – wiara, nadzieja i to, że każdy problem można rozwiązać.

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz