14 marca 2014

Turnau wystąpił w swoje imieniny

www.suplement.us.edu.pl, 14 marca 2014

Krakowski muzyk, wraz z zespołem, dał koncert 12 marca w mieszczącym się na terenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej klubie Studio. Zaprezentował m.in. piosenki z nadchodzącej płyty „Czas błękitu”.Grzegorz Turnau w Krakowie

fot. Marta Madeja

Publiczność krakowskiego klubu usłyszała m.in. piosenki: „Czas błękitu”, „11:11”, „Krótka bajka”, „Uno momento mortis”, „Księżyc złodziej”, „Wiem”, „Nowomowa”, cover Johna Lennona „Jealous Guy” oraz piosenki Turnaua: „Bracka”, „Cichosza” i „Na plażach Zanzibaru”. Muzyk wykonał też piosenki Marka Grechuty: „Dni, których nie znamy”, „Motorek” i „Nie dokazuj”.

„24 marca br., na rynku wydawniczym, w ramach cyklu »Jan Kanty Pawluśkiewicz Antologia«, ukaże się płyta pt. »Czas błękitu«” – podaje internetowy serwis Turnaua. – Album w całości poświęcony jest współpracy Jana Kantego Pawluśkiewicza z Grzegorzem Turnauem. Znalazło się na nim 15 piosenek, w tym 6 zarejestrowanych na początku roku, specjalnie na tę okazję w Studiu Polskiego Radia”. Materiał z tej płyty muzyk wykonał podczas krakowskiego koncertu. Kompozytor Pawluśkiewicz pojawił się na scenie podczas jednego z bisów.

– Wzruszyłam się podczas piosenki „Jak linoskoczek” – mówiła jedna z uczestniczek koncertu. – Przypomniało mi się, kiedy słyszałem tę piosenkę, kiedy, jako dziecko, byłam w górach i śpiewały ją osoby, z którymi tam byłam.

Podczas jednego z bisów publiczność zaśpiewała wykonawcy imieninowe „Sto lat”.

BK

1 komentarz:

  1. Pozdrowienia dla kolegi, który zapomniał o swojej koleżance.

    OdpowiedzUsuń