17 września 2014

W Mysłowicach zagrali za drzewami

www.suplement.us.edu.pl, wrzesień 2014

13 września odbyła się pierwsza edycja festiwalu Behind the Trees. Wystąpili m.in. Kaliber 44, Smolik i Artur Rojek. Miasto chce przypomnieć, gdzie w Polsce brzmi dobra muzyka.

 
Smolik w Mysłowicach

fot. Ewa Łamacz

Jako pierwszy na scenie w Parku Słupna pojawił się Terrific Sunday – poznański zespół pracuje nad debiutancką płytą – po nim Organek, którego „Ta nasza młodość” od 8 tygodni gości na „Liście Przebojów Trójki”, następnie The Dumplings. Nie mogło zabraknąć ich „Technicolor Yawn” (15 tygodni na „Liście”).

Koncert „za drzewami” dał też reaktywowany w 2013 r. Kaliber 44. Hip hopowa grupa powstała w 1994 r. Wydała trzy albumy, trzeci bez Magika, ponieważ muzycy zakończyli współpracę (Magik popełnił samobójstwo w 2000 r.). Działalność zawiesiła po 9 latach. Na scenie w Mysłowicach pojawili się: Abradab, Joka i DJ Feel-X. Na 2014 r. zapowiadany jest ich nowy album.

Producent muzyczny Andrzej Smolik wystąpił m.in. z Kevem Foksem, który zaśpiewał w „50 tysięcy 881” – piosence, która ukazała się na pierwszej płycie artysty „Smolik” z 2001 r. z wokalem Artura Rojka.

Występ Rojka był z kolei pierwszym w rodzinnym mieście, odkąd nie jest członkiem Myslovitz. Tym samym po raz pierwszy zaprezentował w Mysłowicach piosenki z solowego debiutu „Składam się z ciągłych powtórzeń”, który ukazał się w 2014 r.

Na scenie pojawił się też łódzki Young Stadium Club, laureat festiwalowego konkursu „Fresh Blood in the Forest”.

– Koncerty były bardzo dobre, zwłaszcza Rojka – mówił jeden z uczestników. – Festiwalowi brakuje charakteru – mówił inny. – Na razie to tylko kolejna impreza muzyczna, ale może w przyszłych latach to się zmieni.

W latach 2006-2008 odbywał się w Mysłowicach OFF Festival. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki Behind the Trees miasto powróci na festiwalową mapę Polski. Czy tak będzie, zobaczymy.

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz