21 września 2012

Siła Golden Vision

www.suplement.us.edu.pl, wrzesień 2012, "Gazeta Mysłowicka", Nr 15/2012

W budynku dawnej huty Uthemann 15 września katowicka galeria BIBU – tym razem we współpracy z grupami artystycznymi Transkolektyw i Not Your Party – po raz drugi zorganizowała Golden Vision Music & Art Festival.

Fair Weather Friends w hucie Uthemann

Fot. KM

Festiwal organizowany jest w przemysłowych budynkach na terenie Śląska. W programie pierwszej edycji, 20 lipca, znalazły się m.in. koncerty Basa Tajpana i Slutocasters oraz wystawy artystyczne.

Druga edycja imprezy odbyła się pod hasłem „Siła Transkolektywu”. Podobnie jak poprzednio publiczność bawiła się w budynku katowickiej huty przed kilkoma scenami – eksperymentalną, alternatywną, hip-hopową i elektroniczną. Wystąpiło ponad dwudziestu wykonawców. Przed wejściem dostępne było regionalne jedzenie i piwa, a na piętrze wystawy oraz stoiska z ubraniami, designem i rękodziełem.

Swoje prace wystawiała m.in. fotograf Martyna Bombik z Mysłowic. – Zdjęcia wystawiamy z Sarą Kajzerek jako S&M creative photography, tak jak nazywa się nasz fotograficzny duet, ale wygląd pomieszczeń i dźwięki tworzymy razem z Królikiem Wieprzowym, zespołem z Mysłowic, który gra bardzo ciekawą muzykę. – Na festiwalu Martyna była po raz pierwszy. – Atmosfera jest jednorazowa i bardzo mi się podoba. Nie tylko sama impreza, ale też przygotowania do niej. Czekam na kolejne edycje.

Golden Vision to całoroczny cykl imprez. Następne odbędą się 6 października w Browarze Obywatelskim w Tychach pod nazwą „Warzenie muzy” oraz 12 i 13 października w dawnej walcowni cynku Huty Metali Nieżelaznych „Szopienice” w Katowicach. W walcowni będzie miała miejsce premiera spektaklu Daniela Charmsa „Elżbieta Bam, czyli Interdyscyplinarny Kabaret Ponurego Żartu” w wykonaniu Teatru Rawa.

Jak zaprezentować swoją twórczość na festiwalu? – Wystarczy wysłać informacje na adres goldenvision.biuro@gmail.com – mówi Michał Pamuła z galerii BIBU. – Następnie organizatorzy, planując charakter imprezy, dobierają właściwych artystów. Artyści sztuk wizualnych otrzymują pełną dowolność w wymiarze aranżowania przestrzeni.

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz